98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

Edukacja przedszkolna

WODN w Sieradzu
Odsłony: 95
Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach.
 
Pasmo wieczorne - po godz.21.00, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki. 
 
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki, wyobraźnię  i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ  stacja nie emituje żadnych reklam!
 
Jako nauczycielka przedszkolna odkryłam w audycjach tej stacji, skarbnicę bardzo ciekawych, fachowo przygotowanych materiałów dla dzieci. 
Szczególnie polecam bloki audycji edukacyjnych, Listę Przebojów oraz "Bajkowy kącik".
Audycji  (w klimacie, który nas interesuje) można odsłuchać w dowolnym momencie. Znajdziemy tu ciekawe, kilkuminutowe reportaże i słuchowiska właściwie na każdy temat. Sprawdzą się jako urozmaicenie, uzupełnienie omawianej na bieżąco tematyki, dla dzieci młodszych i starszych. Do tego muzyka na najwyższym poziomie, piękny język polski (ale także angielski), kulturalnie, z humorem, ale i z misją edukacyjną. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio często nam towarzyszy (samochód/ dom/ praca), jest to ogromny potencjał do przekazywania wartości oraz wiedzy naszym, nie tylko przedszkolnym, dzieciom. 
 
Przykładowe tytuły audycji edukacyjnych:
Mali naukowcy
Zwierzyniec
Bezpieczny Maluch
ABC Witaminka
Jak będę duży, jak będę duża
Detektyw Maurycy Śladek,
Mini Eureka
Muzyczne Podróże
Klub Książkomaniaka
Kulturoteka
Z Panią Literką rozmowy o języku
Opowieści z lasu Joszka Brody
Opowieści ludów świata
Książki do poduszki.