W poniższej tabeli zestawiłam zadania sprawdzające treści z podstawy programowej oraz ilość punktów, które można było zdobyć i ilość punktów zdobytych przez Ciebie. Proszę przeanalizuj, które zadanie nie sprawiło Ci problemu a nad czym musisz jeszcze popracować. W uwagach znajdziesz informacje ode mnie dotyczące zadań otwartych.

Oceń sam/sama czy ilość zdobytych punktów i procent wyniku jest dla Ciebie satysfakcjonujący. Pomyśl, jak wyglądała Twoja praca z arkuszem, czy przestrzegałaś zasad, czy wykorzystałaś maksymalnie czas.

Informacja dla ucznia o wyniku próbnego egzaminu z matematyki

Informacja dla ucznia o wyniku próbnego egzaminu z języka polskiego

Informacja dla ucznia o wyniku próbnego egzaminu z języka angielskiego

Drodzy Nauczyciele, Państwo Dyrektorzy

W tym wyjątkowym, z wielu względów czasie, chcemy być z Wami i wspierać, jak tylko to możliwe. W obliczu niebywałej rewolucji – organizacji zdalnego nauczania i organizowania w tych warunkach dydaktyki, oceniania nadto podtrzymywania na duchu uczniów zebraliśmy poniżej garść naszych nieśmiałych sugestii dotyczących oceniania w kontekście całego procesu. Wśród nas jest wielu czynnych nauczycieli, dlatego mamy śmiałość coś zaproponować:

OCENIANIE w nauczaniu zdalnym - nasze propozycje

Program nauczania – i wariactwo dziennika elektronicznego

Edukacja zdalna jest na tyle atrakcyjna, na ile można wykorzystać jej atuty. Na przykład to, że można pracować wtedy kiedy ma się na to ochotę, można samodzielnie planować czas lub dostosować się do możliwości jakie się ma. Może się tak zdarzyć, kiedy konieczne jest dzielenie komputera z rodzeństwem lub rodzicami. Można wybierać własne sposoby pracy, tempo, formy interakcji z nauczycielem itp. W edukacji zdalnej dużo ważniejszy jest proces i efekt, mniej ważny sztywny dryl czasowy. Czas ma zapewniać ramy, a nie zakładać pęta.

Dzwonią zdesperowani nauczyciele… czytaj całość