Wydarzyło się

5 grudnia 2019 roku w Łodzi odbyła się konferencja, na której zostały wręczone Certyfikaty Wojewódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Wspomniane wyróżnienie otrzymały placówki, które z wyjątkowym zaangażowaniem w nowatorski, atrakcyjny sposób wdrażały ideę zdrowego stylu życia, w całym środowisku szkolnym, przedszkolnym i lokalnym.

Bogaty dorobek oraz analiza efektów wynikających z realizacji projektów wpłynęły na możliwość przyznania w tym roku certyfikatów wybranym placówkom z wszystkich, pięciu Regionalnych Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Z satysfakcją informujemy, iż w tym zaszczytnym gronie znalazły się dwie placówki z Sieradzkiej Regionalnej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie:

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Wł. Reymonta w Sieradzu,
2. Publiczne Przedszkole Nr 4 „Zaczarowana Kraina” w Zduńskiej Woli.

Twórcami sukcesów w wspomnianych placówkach byli wszyscy członkowie społeczności szkolnej i przedszkolnej, a w szczególności Dyrektorzy, Autorzy projektów, Koordynatorzy oraz Członkowie Zespołów ds. Promocji Zdrowia.

Z okazji uzyskania Wojewódzkich Certyfikatów Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie składamy Państwu serdeczne gratulacje i życzymy, kolejnych sukcesów w propagowaniu idei zdrowego stylu życia.

Violetta Florkiewicz