Jak postawić pierwsze kroki w odpowiedzi na wyzwania klimatyczne z uczniami i uczennicami edukacji wczesnoszkolnej?

Zgodnie z przeprowadzonymi przez Cartoon Network badaniami, aż 88% dzieci w wieku od 6 do 12 lat martwi się zmianami klimatycznymi. Prawie tyle samo respondentów wierzy w swój indywidualny wkład w ratowanie planety (85%). Jako partner merytoryczny kampanii „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” przygotowało materiały edukacyjne z myślą o uczniach i uczennicach klas I-III, aby od najmłodszych lat kształtować w nich przekonanie, że każdy krok jest ważny w walce o czystą planetę.

Materiały obejmują: wprowadzenie, scenariusz lekcji stacjonarnej (45 min.), scenariusz lekcji zdalnej (30 min.), prezentację oraz kartę pracy z zadaniem domowym.

Więcej informacji o kampanii na stronie Cartoon Network.

Pobierz materiały edukacyjne