WYPRÓBUJ COŚ NOWEGO!
Chciałabym zaprezentować Państwu nową, kreatywną metodę pracy z uczniami opracowaną przez panią Iwonę Kryczkę. Pani Iwona Kryczka jest wieloletnią nauczycielką geografii oraz doradcą metodycznym w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Opracowaną przez siebie metodę nazwała 4 M + 1 RP, czyli praca w 5 obszarach. Daje ona możliwość doskonalenia kompetencji kluczowych, określanych jako kompetencje przyszłości. Co ważne - uczniowie mają możliwość wyboru, w którym z pięciu obszarów chcą pracować. Ten wybór powinien być podyktowany talentem, zainteresowaniami ucznia. Można również proponować uczniom na kolejnych zajęciach zmianę obszaru, aby doskonalili różne umiejętności. Ważne jest, że stwarzamy taką możliwość wyboru podczas zajęć, przynajmniej raz na jakiś czas.
Jakie to obszary kryją się pod zapisem „4 M + 1 RP” ? Jak pracować tą metodą? zajrzyj na stronę