Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych na BIS

Zapal Czerwoną Lampkę

100-lecie niepodległości

Informacja o projekcie

Projekt stypendialny pn. „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych na BIS”, realizowany jest przez Województwo Łódzkie – Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020; Oś Priorytetowa XI. Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe, Poddziałanie XI.3.3 Program stypendialny dla uczniów zdolnych szkół prowadzących kształcenie zawodowe, współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Społecznego.

1. Cel i okres trwania projektu:
• Celem projektu jest zwiększenie potencjału uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe w województwie łódzkim, osiągających wysokie wyniki w nauce, poprzez objęcie ich programem stypendialnym w roku szkolnym 2019/2020;
• okres realizacji od 01.10.2019 r. do 31.12.2020 r.

2. Do kogo skierowany będzie projekt:
Projekt skierowany będzie do uczniów, którzy:
• w roku szkolnym 2019/2020 są uczniami co najmniej II klas szkół zawodowych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego;
• uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,5 ze wszystkich przedmiotów zawodowych, obliczoną na podstawie świadectwa szkolnego ukończenia danej klasy w roku szkolnym 2018/2019 lub w przypadku kształcenia modułowego: świadectwa szkolnego wraz z zaświadczeniem o ukończeniu klasy w roku szkolnym 2018/2019;
• nie pobierali w roku szkolnym 2018/2019 stypendium w ramach pierwszej edycji;
• nie pobierają innego stypendium za wyniki w nauce finansowanego
lub współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej XI. Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności.

3. Liczba uczniów objętych wsparciem oraz wysokość przyznanego stypendium
w danym roku szkolnym:
W roku szkolnym 2019/2020 przewidziane jest objęcie programem stypendialnym 1206 uczniów, w tym dla 73 osób niepełnosprawnych.
Stypendyści otrzymają wypłatę stypendium za 10 miesięcy w kwocie 6 000,00 zł brutto lub 10 000,00 zł brutto, w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

4. Korzyści, jakie może odnieść stypendysta:
• stworzenie możliwości dostępu do nowoczesnych pomocy dydaktycznych,
• przełamywanie barier materialnych w rozwoju edukacyjnym,
• podniesienie poziomu samooceny,
• wzrost motywacji do nauki.

5. Korzyści, jakie może odnieść Województwo Łódzkie:
• rozwój kompetencji uzdolnionych uczniów,
• promowanie idei kształcenia zawodowego,
• wyrównanie dostępu do nowoczesnych materiałów dydaktycznych oraz nośników informacji,
• przełamanie stereotypu postrzegania kształcenia zawodowego, jako ograniczającego możliwość nabycia wykształcenia wyższego,
• przełamanie pejoratywnego postrzegania szkolnictwa zawodowego jako ostatecznego rozwiązania dla najsłabszych uczniów.

6. Opieka dydaktyczna nad stypendystą w trakcie otrzymywania stypendium:
Opiekę dydaktyczną nad stypendystą w okresie pobierania stypendium i realizacji ścieżki edukacyjnej ucznia będzie sprawował nauczyciel – opiekun dydaktyczny. Jego zadaniem będzie inspirowanie i motywowanie stypendysty do podejmowania zadań służących realizacji zaplanowanej ścieżki rozwoju edukacyjnego oraz bieżące monitorowanie postępów ucznia w realizacji zaplanowanych zadań prowadzących
do osiągnięcia wyznaczonych przez ucznia celów.

7. Nabór wniosków
• w terminie od 5 grudnia 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. (do godziny 10:00). Wnioski można składać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji dostępnej na stronie: https://stypendium.lodzkie.pl/

8. Informacje o projekcie:
Szczegółowe informacje o projekcie można pozyskać na stronie internetowej: www.zawodowcy.lodzkie.pl. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Łódzkie Przyjazne Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pod nr. tel. 42/ 212-34-06, 42/ 212-34-65, 42/ 212-35-05,

W tym tygodniuW tym tygodniu313
W tym miesiącuW tym miesiącu5859
RazemRazem1213118
Mój adres IP 35.168.111.191
UNITED STATES
US

This page uses the IP-to-Country Database provided by WebHosting.Info (http://www.webhosting.info), available from http://ip-to-country.webhosting.info