Ogłoszenia
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Diagnoza potrzeb dyrektorów

Przygotowując się do budowania oferty szkoleniowej na rok szkolny 2020/2021 zwracamy się z prośbą o wskazanie, które kompetencje chcieliby Państwo doskonalić w związku z pełnioną funkcją dyrektora. Prosimy o udzielenie informacji i wypełnienie kwestionariusza ankiety.

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2020 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 14 1 2 3 4
week 15 5 6 7 8 9 10 11
week 16 12 13 14 15 16 17 18
week 17 19 20 21 22 23 24 25
week 18 26 27 28 29 30

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

100-lecie niepodległości

Klauzula informacyjna

O tym, że matematyka jest królową nauk, chyba nie trzeba nikogo w dzisiejszym zmatematyzowanym świecie przekonywać. I ta królowa ma w rozpoczynającym się marcowym tygodniu swoje święta.

 

12 marca, po raz siódmy w Polsce, po raz czternasty na świecie, świętujemy Dzień Matematyki. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Ziemia się liczy” czyli Ziemia w liczbach. Został on stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce przedmiotu uznawanego powszechnie za bardzo trudny. Udział w grach i zabawach ma odczarować matematykę, ma pokazać, że jej nauka może być przyjemna i dawać radość. Zabawa matematyką brzmi jak oksymoron, ale tak nie jest. Spróbuj i dołącz do kilku milionów uczniów na całym świecie. https://e-math.pl/DzienMatematyki/

 

14 marca obchodzimy Dzień Liczby π. To starsze święto, bo pierwsze obchody miały miejsce w 1988 roku. Jeśli ktoś chce się bliżej przyjrzeć tej tajemniczej liczbie, można zajrzeć tutaj:

 3 i 14 krótkich historii o liczbie pi. Bo dziś jej świętoZapraszamy do udziału w warsztatach laboratoryjnych "Akcja-Biodegradacja". Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Warsztaty odbywają się w laboratoriach Centrum Nauki i Techniki EC1 (Łódź, ul. Targowa 1/3, mapa dojazdu w załączeniu).

W warsztatach mogą brać udział uczniowie z województwa łódzkiego. Z każdej szkoły mogą wziąć udział dwie 30-osobowe grupy: uczniowie z klas IV-VI oraz z klas VII-VIII. Jednego dnia organizowane są zajęcia dla jednej grupy.

Korzyści dla szkoły, nauczycieli i uczniów:

 • Warsztaty to jedno z najskuteczniejszych narzędzi edukacyjnych.
 • Uczniowie korzystają z nowoczesnego laboratorium i aparatury badawczej.
 • Każdą grupę obsługują nasi pracownicy merytoryczni.
 • Warsztaty wspierają realizację podstawy programowej z zakresu biologii.
 • Nauczyciele otrzymują dodatkowe materiały edukacyjne - scenariusze zajęć lekcyjnych dotyczących biodegradowalności, polimerów oraz zasad działania kompostownika.
 • Szkoła otrzyma certyfikat udziału w unikatowym projekcie ekologicznym.


Zasady rekrutacji:

 • Uzupełnienie karty zgłoszeniowej i przesłanie jej na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20 marca 2020 r.
 • Wybranie terminu warsztatów (kwiecień – czerwiec) - w informacji zwrotnej prześlemy dostępne terminy na e-mail nauczyciela podanego w karcie zgłoszeniowej
 • Dodatkowych informacji udzielamy pod nr tel. 42 600 61 45 oraz e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Więcej szczegółów, w tym podstawy programowe, ramowy rozkład zajęć z uczniami oraz dodatkowe pliki można znaleźć na stronie:
 https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/startuje-akcja-biodegradacja

(-) Zespół EC1 Łódź - Miasto Kultury

Zapraszamy do współpracy  w ramach dwóch bezpłatnych projektów edukacyjnych, które rozwijają kompetencje przyszłości wśród uczniów: Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty? i Mali inżynierowie (Technika). Czym możemy podróżować? Bierze w nich udział ponad 700 nauczycieli i ponad 14 tysięcy uczniów z całej Polski. Projekty są tworzone przez Fundację Uniwersytet Dzieci (więcej informacji o Fundacji: https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/o-nas/) w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Program Uniwersytet Dzieci w Klasie został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszelkie informacje na temat tych dwóch projektów edukacyjnych są dostępne pod adresami:

https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/program/technologie-z-klasa-czy-wiesz-jak-porozumiewaja-sie-roboty

https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/program/technika-czym-mozemy-podrozowac

 

Fundacja Uniwersytet Dzieci
ul.Mydlarska 4
30-703 Kraków

uniwersytetdzieci.pl

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium dla nauczycieli pt. „Kto napisze naszą historię – nauczanie o dziedzictwie polsko-żydowskim”, które odbędzie się 13 marca 2020 w siedzibie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Organizatorem seminarium jest fundacja Forum Dialogu prowadząca od 10 lat program Szkoła Dialogu, który dotarł już do ponad 350 szkół, w ponad 250 miejscowościach w całej Polsce.

Punktem wyjścia do rozważań o polsko-żydowskiej historii będą wątki z filmu „Kto napisze naszą historię”, który swoją premierę miał w styczniu tego roku. Film opowiada niezwykłą historię Archiwum Ringelbluma – Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego. Idee tworzącej archiwum konspiracyjnej grupy Oneg Szabat przełożymy na konkretne narzędzia edukacyjne. Oddolnie pisana historia, nadająca podmiotowość zwykłym ludziom i ukazująca różnorodność ich losów będzie perspektywą, z której chcielibyśmy przyjrzeć się przedwojennej społeczności żydowskiej.

Seminarium będzie miało formę zajęć warsztatowych. Zaprezentujemy i wspólnie omówimy ćwiczenia możliwe do przeprowadzenia w klasie. Częścią seminarium będzie także spotkanie z Mirosławem Skrzypczykiem, nauczycielem ze Szczekocin, który od lat działa z uczniami na rzecz pamięci o Żydach ze swojego miasta.

W załączeniu szczegóły dotyczące seminarium

Julia Machnowska
Koordynatorka projektu
T: +48 22 551 50 26
E:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych zaprasza

W dniach 28-30 sierpnia 2020 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się XXVII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Przedmiotów Przyrodniczych pt.
"Nauki przyrodnicze w kształtowaniu zdrowego stylu życia".

W Konferencji wezmą udział nauczyciele chemii, biologii, geografii i fizyki z całej Polski. W czasie konferencji uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wielu bardzo ciekawych warsztatach i wykładach a także zapoznać się z ofertą wystawców dotyczącą podręczników i środków dydaktycznych. Link do formularza rejestracyjnego wraz z informacjami o zjeździe znajduje się na stronie stowarzyszenia http://psnpp.org.pl

 

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego w 2020 roku


27 stycznia 2020 roku rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego w 2020 roku.
Nabór wniosków trwać będzie do 21 lutego 2020 r.

 

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków


Informacja o projekcie

Projekt stypendialny pn. „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych na BIS”, realizowany jest przez Województwo Łódzkie – Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020; Oś Priorytetowa XI. Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe, Poddziałanie XI.3.3 Program stypendialny dla uczniów zdolnych szkół prowadzących kształcenie zawodowe, współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Społecznego.

1. Cel i okres trwania projektu:
• Celem projektu jest zwiększenie potencjału uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe w województwie łódzkim, osiągających wysokie wyniki w nauce, poprzez objęcie ich programem stypendialnym w roku szkolnym 2019/2020;
• okres realizacji od 01.10.2019 r. do 31.12.2020 r.

2. Do kogo skierowany będzie projekt:
Projekt skierowany będzie do uczniów, którzy:
• w roku szkolnym 2019/2020 są uczniami co najmniej II klas szkół zawodowych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego;
• uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,5 ze wszystkich przedmiotów zawodowych, obliczoną na podstawie świadectwa szkolnego ukończenia danej klasy w roku szkolnym 2018/2019 lub w przypadku kształcenia modułowego: świadectwa szkolnego wraz z zaświadczeniem o ukończeniu klasy w roku szkolnym 2018/2019;
• nie pobierali w roku szkolnym 2018/2019 stypendium w ramach pierwszej edycji;
• nie pobierają innego stypendium za wyniki w nauce finansowanego
lub współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej XI. Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności.

3. Liczba uczniów objętych wsparciem oraz wysokość przyznanego stypendium
w danym roku szkolnym:
W roku szkolnym 2019/2020 przewidziane jest objęcie programem stypendialnym 1206 uczniów, w tym dla 73 osób niepełnosprawnych.
Stypendyści otrzymają wypłatę stypendium za 10 miesięcy w kwocie 6 000,00 zł brutto lub 10 000,00 zł brutto, w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

4. Korzyści, jakie może odnieść stypendysta:
• stworzenie możliwości dostępu do nowoczesnych pomocy dydaktycznych,
• przełamywanie barier materialnych w rozwoju edukacyjnym,
• podniesienie poziomu samooceny,
• wzrost motywacji do nauki.

5. Korzyści, jakie może odnieść Województwo Łódzkie:
• rozwój kompetencji uzdolnionych uczniów,
• promowanie idei kształcenia zawodowego,
• wyrównanie dostępu do nowoczesnych materiałów dydaktycznych oraz nośników informacji,
• przełamanie stereotypu postrzegania kształcenia zawodowego, jako ograniczającego możliwość nabycia wykształcenia wyższego,
• przełamanie pejoratywnego postrzegania szkolnictwa zawodowego jako ostatecznego rozwiązania dla najsłabszych uczniów.

6. Opieka dydaktyczna nad stypendystą w trakcie otrzymywania stypendium:
Opiekę dydaktyczną nad stypendystą w okresie pobierania stypendium i realizacji ścieżki edukacyjnej ucznia będzie sprawował nauczyciel – opiekun dydaktyczny. Jego zadaniem będzie inspirowanie i motywowanie stypendysty do podejmowania zadań służących realizacji zaplanowanej ścieżki rozwoju edukacyjnego oraz bieżące monitorowanie postępów ucznia w realizacji zaplanowanych zadań prowadzących
do osiągnięcia wyznaczonych przez ucznia celów.

7. Nabór wniosków
• w terminie od 5 grudnia 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. (do godziny 10:00). Wnioski można składać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji dostępnej na stronie: https://stypendium.lodzkie.pl/

8. Informacje o projekcie:
Szczegółowe informacje o projekcie można pozyskać na stronie internetowej: www.zawodowcy.lodzkie.pl. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Łódzkie Przyjazne Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pod nr. tel. 42/ 212-34-06, 42/ 212-34-65, 42/ 212-35-05,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już w tym tygodniu na platformie www.infimat.p.lodz.pl rozpoczynamy drugą sesję w naszych konkursach:
- Konkursie Fizycznym First Step to Nobel Prize (dla szkół średnich) 8.11 - piątek
- Konkursie Matematycznym First Step to Fields Medals (dla szkół średnich) 4.11 - poniedziałek
- Konkursie wieloprzedmiotowym First step to Success (dla szkół podstawowych) 6.11 - środa

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w sesjach konkursowych tradycyjnie od 19:00.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że ze względu na liczne prośby i duże zainteresowanie maturami próbnymi zorganizowanymi przez Politechnikę Łódzką postanowiliśmy ponownie umożliwić rozwiązywanie online zadań maturalnych z matematyki poziom podstawowy i rozszerzony, z fizyki poziom rozszerzony oraz chemii poziom rozszerzony w tygodniu od 9 listopada 2019 godz 8.00 do 17 listopada godz 23:55. Wyniki będą dostępne 18.11.19 o godz 0.00

Informujemy, że każdy maturzysta może indywidualnie wziąć udział w maturze próbnej.
Jesteśmy przekonani, że udział w maturach próbnych jest bardzo dobrym sposobem na systematyczne powtarzanie materiału przed maturą.
Kolejne arkusze maturalne dostępne będą 16.12.2019 również na platformie www.infimat.p.lodz.pl

 

Dodatkowo przypominam o trwających konkursach z informatyki InfoSukes oraz z fizyki Piękne Doświadczenie Fascynujące Wyjaśnienie.
Termin zgłaszania prac w tych konkursach to 23.12.2019r
Regulaminy dostępne są na stronie weeia.p.lodz.pl zakładka konkursy.

Ewa Korzeniewska
Pełnomocnik ds Promocji
Dziekana WEEIA PŁ

Współpraca

BIP

Licznik odwiedzin

1233096
DzisiajDzisiaj390
WczorajWczoraj364
W tym tygodniuW tym tygodniu1795
W tym miesiącuW tym miesiącu1141
RazemRazem1233096
Mój adres IP 18.207.130.162
UNITED STATES
US

This page uses the IP-to-Country Database provided by WebHosting.Info (http://www.webhosting.info), available from http://ip-to-country.webhosting.info

Copyright 2020 WODN w Sieradzu