Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 20-lecia Powiatu Wieruszowskiego i wielu jeszcze innych jubileuszowych rocznic, których sejm ogłosił obchody na rok 2018 w dniach od 15.10.2018r. do 25.10.2018r. nauczyciele bibliotekarze realizowali projekt.

W tym czasie Nauczyciele ZSP im. Stanisława Staszica wraz z Uczniami uczestniczyli w przygotowanych zajęciach edukacyjnych.

W czytelni biblioteki szkolnej wyeksponowano wystawy: „Powiat wieruszowski w obiektywie wczoraj i dziś” oraz „100-lecie Nieodległości”. Zwiedzanie poprzedzała prelekcja na temat przyszłości książki oraz Patronów Roku 2018. Uczniom został wyświetlony film edukacyjny: „Przystanek Niepodległość”. Na każdym spotkaniu tradycyjnie odbyła się akcja głośnego czytania. W tym roku czytaliśmy dla Niepodległej ze szczególnym uwzględnieniem myśli Jana Pawła II, Zbigniewa Herberta, Ireny Sendlerowej oraz teksty innych autorów o tematyce patriotycznej.

W dniu 24 października 2018 roku odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – spotkanie z Krzysztofem Piersą - autorem poradnika „Komputerowy Ćpun” oraz „Trener Marzeń”. To chyba, pierwszy z graczy, który postanowił rozmawiać z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Przemierza kraj wzdłuż i wszerz tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela bibliotekarza Halinę Paluch z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i pedagoga szkolnego Danutę Urbaś w ramach profilaktyki uzależnień.

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom i Młodzieży za udział w zorganizowanych przedsięwzięciach.
Nauczyciele bibliotekarze:
Halina Paluch
Joanna Suwara

Zapraszamy do publikowania na naszej stronie opisów i relacji z różnorodnych działań, które są realizowane w Państwa placówkach w ramach OBCHODÓW SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Materiały prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt edukacyjny:
„WOLNA, NIEPODLEGŁA - POLSKA”

im. Jana Jarczaka
w Gaszynie