98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Chcemy serdecznie zaprosić do udziału w wiosennej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Szkoła Dialogu, w formule zdalnej!

Już w piątek, 26 lutego o godzinie 16.30 zapraszamy na spotkanie na platformie ZOOM, podczas którego przedstawimy wszystkie założenia programu i odpowiemy na pytania. Prosimy o rejestrację na spotkanie pod adresem: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcsd-utqjotE9FhsoGQUoZowz_hLu2LzhTO?fbclid=IwAR3GnxEUcd0BbIuvAFdh8osDdwpCeEgZ89OoQOcgNZWNoHwB6ThmcEGDs4E

Zmieniła się nieco forma programu, ale cele, które są dla nas ważne nie uległy zmianie - dalej chcemy uwrażliwiać uczniów na zagadnienia związane z tematyką historii, tradycji i kultury Żydów polskich, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnego dziedzictwa. Zależy nam na tym, aby uczniowie zainteresowali się wielokulturową przeszłością swojej miejscowości, poznali ją, a przez to poczuli się jej współgospodarzami. Realizacja programu przeciwdziała antysemityzmowi oraz buduje postawy otwartości wobec różnorodności i odmienności wśród uczestników. Warsztaty przygotowują także uczniów do realizacji samodzielnego projektu w ich miejscu zamieszkania czy nauki, w ramach którego młodzież dzieli się pozyskaną wiedzą z innymi mieszkańcami. Dodatkowo uczniowie szkolą swoje kompetencje cyfrowe poprzez praktyczne wykorzystanie narzędzi i aplikacji internetowych.

  • Do programu zapraszamy uczniów w wieku 13-19 lat  ze szkół podstawowych (7 i 8 klasy), ponadpodstawowych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii/wychowawczych, zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach i wsiach, które przed II wojną światową zamieszkiwali Żydzi.
  • Na program składają się 4 wirtualne spotkania, każde z nich trwa 2,5 godziny zegarowej 
  • Warsztaty odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM z wykorzystaniem dodatkowych prostych w obsłudze narzędzi, niewymagających zakładania kont i logowania przez uczniów 
  • Projekty uczniowskie biorą udział w konkursie, w ramach którego przewidziane są nagrody

Wszystkie szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na naszej stronie: http://dialog.org.pl/szkola-dialogu/pl/zglos-szkole/

Projekt jest realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcam do kontaktu.

Z wyrazami szacunku,
Agnieszka Mierzwa
Koordynatorka programu Szkoła Dialogu

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu i Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi Oddział w Sieradzu zapraszają do udziału w konkursie „Drogi do sukcesu i marzenia do spełnienia” czyli Jaki zawód chcę wykonywać w przyszłości/Co chciałbym/chciałbym umieć robić w przyszłości?

Konkurs został zaplanowany jako wsparcie przedszkoli i szkół w zakresie kształtowania umiejętności preorientacji, orientacji i doradztwa zawodowego.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci edukacji przedszkolnej oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu sieradzkiego, zduńskowolskiego, łaskiego, poddębickiego, wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania (wersja .docx)

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania (wersja .pdf)

Marcin Lewandowski
Kategoria:

WODN w Sieradzu przy współpracy z Zespołem szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli organizuje konkurs dla uczniów klas 3 i 4 ZSE w Zduńskiej Woli. Konkurs związany jest z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Chętni uczniowie tworzą komiks na temat: „Jak bezpiecznie surfować w internecie?”. Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowań zawodowych młodzieży, pobudzenie twórczej wyobraźni, promocję pozytywnego wykorzystywania internetu i zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online. Uczestnicy tworzą komiks dotyczący bezpiecznego poruszania się w internecie. Komiks zgłaszany do konkursu nie może być wcześniej publikowany bądź w inny sposób rozpowszechniany w Internecie lub w innym medium oraz brać udziału w innym konkursie. Komiks może być wykonany dowolną techniką: rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, fotografii, itp. Jedną pracę komiksową stanowi zamknięta merytorycznie całość, o dowolnej ilości plansz.

Czas nadsyłania prac konkursowych: 01.03.2021 r. – 20.03.2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu do 26.03.2021 r.

Przewidziane są nagrody dla pierwszych trzech miejsc oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu. Nagrody ufundowała Społeczna Akademia Nauk

WODN w Sieradzu
Kategoria:

UWAGA!!! Ruszyła rekrutacja do II edycji projektu: „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”!

Zapraszamy szkoły, nauczycieli (wychowawców klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021) oraz uczniów klas pierwszych szkół podstawowych do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej pt. “Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Pełna informacja o projekcie

Informacja o projekcie (pdf)

List do szkół - zaproszenie do udziału w projekcie

Formularz zgłoszeniowy do II edycji projektu MDD

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Do 30 kwietnia br. miejskie szkoły ponadpodstawowe mogą przesyłać zgłoszenia w konkursie „Szkoła z klimatem”. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i jej sąsiedztwa. Zwycięska drużyna otrzyma aż 100 tys. zł na realizację tego planu. „Szkoła z klimatem” to inicjatywa organizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu Ministra Klimatu i Środowiska pn. „Miasto z klimatem”. Szczegóły na stronie www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-z-klimatem--zapraszamy-miejskie-szkoly-ponadpodstawowe-do-udzialu-w-konkursie

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Ideą konkursu „O tym się wie” jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Do zdobycia jest łącznie 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych – każdy składający się z 16 laptopów. Ponadto każda zwycięska drużyna otrzyma nagrody specjalne w postaci drobnego sprzętu IT.

Szczegóły na stronie internetowej MEN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/konkurs-plastyczno-cyfrowy-dla-szkol-fundusze-norweskie-i-eog-o-tym-sie-wie

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Tematem konkursu jest Autoportret „JA W DAWNYCH CZASACH”

Celem konkursu jest zaproszenie i zachęcenie do zabawy plastycznej wszystkich, którzy lubią wyzwania. Pobudzenie twórczej wyobraźni i radości ze zdobywania wiedzy. Zapoznanie się z życiem codziennym oraz wyglądem ludzi innych epok. Kształtowanie wrażliwości na sztukę a także rozwijanie umiejętności artystycznych.

Wymagania

Na konkurs należy wykonać pracę zgodną z tematem konkursu, w dowolnej technice plastycznej- płaskiej bądź przestrzennej ( np. malarstwo, rysunek, pastel grafika, rzeźba collage, fotografia, fotomontaż, instalacja, wycinanka i inne).

Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Sieradzu https://muzeum-sieradz.com.pl/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-doroslych/

 

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz placówki doskonalenia nauczycieli do udziału w XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli."

Program jest realizowany od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Upowszechnienia wiedzę o ochronie danych osobowych wśród dzieci i młodzieży oraz nauczycieli.

W obecnym roku szkolnym XI edycję programu zainauguruje szkolenie online zorganizowane przez Jana Nowaka, Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji na stronie uodo.gov.pl/p/tdts