Gdy dzieci i młodzież się nudzą

Justyna Glinkowska

Kluczem do skutecznej nauki jest systematyczne powtarzanie.

Dzieje się tak dlatego, że jednorazowa nauka nie przenosi nam informacji do pamięci trwałej. Korzystamy cały czas z pamięci krótkotrwałej, która z dnia na dzień  przyjmuje nowe wiadomości, często eliminując te przyswojone wcześniej. Aby wiedza zakotwiczyła się w głowie na długo, należy w odpowiedni sposób przenieść dane  do pamięci trwałej. Sposobem na to są wspomniane powtórki.

Powtarzać można na wiele sposobów. Rysując mapę myśli, powtarzając na głos, wykonując luźne notatki.

W pracy z dziećmi zaleca się stosowanie  krzyżówek, rebusów i kolorowanek.

Tutaj zamieszczam krzyżówkę,  powtórzenie  – wyrazy z „u” i „ó”.

Zasoby sieci „Najważniejszy jest start – sieć współpracy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej”http://wodnsieradz.pl/doradztwo-metodyczne/sieci-wspolpracy/edukacja-wczesnoszkolna  zawierają karty pracy, a w nich powtórzenia z zakresu ortografii do pobrania i wykorzystania.

Zapraszam!

Justyna Glinkowska