Państwa - Miasta
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Edukacja w czasach pandemii koronawirusa

Biuletyn Informacyjny Ery Edukacji Zdalnej

Zdalna praca szkolnych specjalistów

Biblioteki Pedagogiczne zdalnemu nauczaniu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi

 Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu

Nasz Facebook

Platformy

Klauzula informacyjna

PAŃSTWA-MIASTA to jedna z bardziej popularnych gier towarzyskich. Znana jest też w wielu krajach na całym świecie, np. w Wielkiej Brytanii jako CITY-COUNTRY-RIVER lub CATEGORIES GAME, po niemiecku: Stadt, Land, Fluss. Zasady pewnie wszyscy znamy: przygotowujemy tabelkę z kolumnami zawierającymi różne kategorie, w zależności od wieku, wiedzy i zainteresowań graczy. Najczęściej będą to: państwa, miasta, rzeki, rośliny, zwierzęta, rzeczy, imiona, ale mogą też być samochody, grupy muzyczne czy sławni ludzie.

Jeden z graczy zaczyna mówiąc na głos "ABC" i po cichu wymienia po kolei litery alfabetu. Drugi z graczy mówi "STOP" - wylosowana litera jest podawana przez pierwszego gracza. Zadaniem każdego jest w jak najkrótszym czasie wpisać słowa zaczynające się na daną literę w każdej z kategorii. Pierwszy gracz, który skończy woła "STOP" i odlicza czas ustalony na początku gry, zazwyczaj będzie to 10-15 sekund. Po każdej rundzie sumujemy punkty: 15 pkt - gracz jako jedyny ma odpowiedź w danej kategorii, 10 pkt - każdy gracz ma inne słowo, 5 pkt - każdy ma ten sam wyraz, 0 pkt – gracz nie napisał poprawnego wyrazu lub nic nie napisał. Grę kończymy po ustalonym upływie czasu, np. po 30 minutach lub ilości kategorii. Wygrywa osoba z największą liczbą zsumowanych punktów. W załączeniu gotowe do wydrukowania tabelki do gry po polsku, angielsku i niemiecku. Koniecznie zagrajcie!

Państwa - Miasta po polsku

Państwa - Miasta po angielsku

Państwa - Miasta po niemiecku

BIP

Copyright 2020 WODN w Sieradzu