Biuletyn Informacyjny WODN w Sieradzu
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Platformy

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Październik 2020 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 40 1 2 3
week 41 4 5 6 7 8 9 10
week 42 11 12 13 14 15 16 17
week 43 18 19 20 21 22 23 24
week 44 25 26 27 28 29 30 31

Login Form

Klauzula informacyjna

Drogie Koleżanki, Koledzy Nauczyciele

Nie ma słów, którymi można by przecenić Państwa pracę. Nie trzeba się lękać patosu w opisie Waszych dokonań w obawie przed pustosłowiem i zbędną chwalbą. Trudno złożyć życzenia, którymi dałoby się ogarnąć bezmiar potrzeb, których Państwo doświadczacie na co dzień.
Schemat: dobre zdrowie, godziwe zarobki, uznanie przełożonych wydaje się trafiać nieco w pustkę, gdy zdamy sobie sprawę, że profesja nauczycielska staje się igraszką wielu przypadków, nie tylko losu także wirusa i różnego szczebla polityki. Podobnie jest z oczekiwaniem społecznego uznania dla wartości edukacji, cnoty intelektu i niezależności myśli. Wszak łaska pańska na pstrym koniu jeździ, a ostatnimi laty hula ona po manowcach siermiężnej pospolitości. Wreszcie potrzeba zrozumienia przemian cywilizacyjnych i w tym kontekście funkcji i organizacji szkoły, podmiotowości nauczycieli, koncepcji uczenia się – z prymarną rolą relacji i kompetencji – zdaje się mrzonką ostateczną i fanaberią. Bo wielu wydaje się, że szkoła będąc egalitarną, musi tkwić w wiekowych koleinach, budując w kolejnych pokoleniach słuszną tkankę społeczną.
Cóż zatem? Żyjmy w uskrzydlającym przekonaniu, że poeta pamięta i słowa Herberta z wiesza Pan od przyrody: on nas wprowadził/przez złoty binokular/w intymne życie (…) są prawdą dla wielu: absolwentów, rodziców, nadzorów, organów. Wszystkiego Państwu dobrego, każdego dnia obecnego roku szkolnego.

Dyrektor WODN w Sieradz

BIULETYN INFORMACYJNY WODN W SIERADZU 12 Października 2020 (numer 6)

 


Szanowni Państwo
Nauczyciele, Dyrektorzy, Specjaliści szkół i placówek oświatowych

Wydaje się, że normalność bardzo powoli i mozolnie jednak wraca do szkół i placówek. Pojęcia: lekcja, klasa, zajęcia, kontakt i relacje zaczynają nabierać właściwych znaczeń – nie tylko w kontekście zdalności i on-line. Mamy wielką nadzieję, że w natłoku zadań, gąszczu procedur i wielu niewiadomych, coraz częściej będziecie Państwo znajdowali potrzebę, czas i wolę udziału w organizowanych przez WODN formach doskonalenia. W najbliższym czasie szczególnej uwadze polecamy cykl trzech konferencji organizowanych w ścisłej współpracy z OKE w Łodzi i konferencję z udziałem m. in. p. Danuty Sterny z CEO poświęconą szeroko rozumianej strategii oceniania kształtującego (szczegóły w Biuletynie). Nasza oferta, dostępna w pokoju nauczycielskim na wielkoformatowym plakacie, i na naszej stronie www.wodnsieradz.edu.pl jest do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku
Olgierd Neyman
Dyrektor WODN w Sieradzu 

BIULETYN INFORMACYJNY WODN W SIERADZU 10 WRZEŚNIA 2020 (numer 5)


Szanowni Państwo Nauczyciele, Dyrektorzy, Specjaliści szkół i placówek oświatowych

Z ulgą można powiedzieć – n a r e s z c i e! – z myślą o końcu roku szkolnego. Dzisiaj, 22 czerwca, mija 100 dni zdalnego nauczania. Bezprecedensowego eksperymentu, który przeorał wszystko i wszystkich – w kategoriach doświadczenia, świadomości, umiejętności i międzyludzkich relacji. Dlatego wakacje, bardziej niż dotąd, Wam się po prostu należą. Z zewnętrznym uznaniem i docenianiem może już bywać różnie – analizy, które wartkimi strumieniami zewsząd napłyną do szkół i placówek, we wnioskach i zaleceniach wytkną pewnie jakieś uchybienia lub zaniechania. Dla nas, WODN, jesteście Państwo w większości bohaterami, którzy stworzyli system, uruchomili go i zarządzali nim – wspólnie z rodzicami i uczniami. Powrotu do przeszłości nie będzie, nawet gdy kiedyś wszyscy wrócimy w mury szkół. Teraz przecież inaczej definiujemy proces edukacyjny i pojęcia uczenia się, źródeł informacji, roli nauczyciela, podmiotowości rodziców, wykorzystania TIK i inne. Warto może zatem nadchodzący czas wytchnienia poświęcić też odrobinę na refleksję i przemyślenie, co i jak zrobić w najbliższej przyszłości, żeby szkoła i nauczyciele w niej byli dla swoich uczniów jeszcze bardziej pomocni i atrakcyjni?

Chcemy w tej refleksji Państwu towarzyszyć i wspierać z całych sił. Jesteśmy w trakcie opracowania oferty (Informatora) a w niej zasobnej części z formami realizowanymi on-line. Podejmujemy owocne – mamy nadzieję – współprace, które pozwolą w najbliższym czasie służyć pomocą w Państwa pracy. W naszych szeregach pozostają praktycy – konsultanci i doradcy metodyczni oraz liczne grono współpracujących specjalistów. Spragnieni kontaktu z Państwem – praca zdalna i publikowanie materiałów to nie to samo – chcemy wrócić do spotkań z Waszymi radami pedagogicznymi, grupami warsztatowymi; w ramach konsultacji i porad. To za dwa miesiące. A teraz życzymy wyciszenia, harmonii i spokoju; odpoczynku, relaksu i pasjonujących, lecz nie zawodowych, lektur oraz seansów filmowych. Wszystkiego dobrego 

Olgierd Neyman
Dyrektor WODN w Sieradzu

BIULETYN INFORMACYJNY ERY EDUKACJI ZDALNEJ 22 CZERWCA 2020 (numer 4)


Szanowni Państwo Nauczyciele, Dyrektorzy, Specjaliści szkół i placówek oświatowych

Kolejny (3) numer Biuletynu Informacyjnego przesyłamy Państwu nieco wcześniej, ponieważ Ośrodek od 8 czerwca zaczyna pracować normalnie, w bezpośrednim kontakcie. To znaczy, że nasi konsultanci i doradcy metodyczni będą obecni w siedzibie w Sieradzu i w Oddziale w Wieluniu. Serdecznie zapraszamy.

Bardzo dziękujemy za liczne kontakty z Państwem podczas zdalnej pracy, zarówno szkoleniowe jak i konsultacyjne; często służące podtrzymaniu na duchu. Nadal będziemy wykorzystywać wszystkie dobre doświadczenia, jakie zdobyliśmy w ostatnim czasie.

Będziemy wdzięczni Państwu Dyrektorom za udostępnienie Biuletynu nauczycielom. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nim coś interesującego dla siebie.

Trzymamy kciuki za pomyślną maturę i egzamin ósmoklasistów, też będziemy w Komisjach Egzaminacyjnych.

Olgierd Neyman
Dyrektor WODN w Sieradzu

BIULETYN INFORMACYJNY ERY EDUKACJI ZDALNEJ 4 CZERWCA 2020 (numer 3)


Szanowni Państwo Nauczyciele, Dyrektorzy, Specjaliści szkół i placówek oświatowych

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i ciepłe przyjęcie naszego Biuletynu. Cieszymy się, że forma, którą zaproponowaliśmy wydaje się trafiać w gust a informacja do właściwego adresata. Ta sytuacja pozwala nam z nieco większą ufnością patrzeć w przyszłość i na bieżąco organizować naszą pracę dla Państwa, zgodnie ze zidentyfikowanymi potrzebami.

Edukacja zdalna dyktuje nam wszystkim swoje warunki, trudne do spełnienia. Tym trudniejsze, że prawo oświatowe pozostawia wiele niedomówień, niejasności i przestrzeni do interpretacji. W tej sytuacji dyrektor musi być człowiekiem z żelaza (tylko mistrza Wajdy już nie ma).

Dziś kolejna porcja informacji związanych z organizacją szeroko rozumianego procesu dydaktyczno-wychowawczego. Także Państwa refleksji, obaw ale i satysfakcji przeżywanych od początku wyjątkowego czasu, czyli od 16 marca br.

Bardzo dziękujemy Państwu Dyrektorom, że pamiętacie o swoich nauczycielach i również Im udostępniacie Biuletyn. Będziemy wdzięczni za każde udostępnienie.

Olgierd Neyman
Dyrektor WODN w Sieradzu

BIULETYN INFORMACYJNY ERY EDUKACJI ZDALNEJ 18 MAJA 2020 (numer 2)


Wiemy, że ostatnich tygodni doświadczacie Państwa szczególnie dotkliwie. Zorganizować e-nauczanie i zadowolić wszystkich, którzy w mniejszym stopniu spieszą ze wsparciem a w większym z oczekiwaniami, to przedsięwzięcie karkołomne. Od początku zawieszenia pracy szkół jesteśmy z Państwem w solidarności. Także teraz pozwalamy sobie przesłać pierwszy BIULETYN informacyjny, w którym znaleźć można najświeższe nasze propozycje:
• Przydatne informacje, w tym ministerialną interpretację wynagradzania pracy nauczycieli i nauczycieli specjalistów;
• Miejsce na Państwa ogłoszenia i komunikaty do innych szkół/nauczycieli;
• Ofertę e-szkolenia rady pedagogicznej i innych kursów;
• Porady i zapowiedzi, m. in. dotyczące organizacji pracy z uczniem SPE
Zapraszamy 

BIULETYN INFORMACYJNY ERY EDUKACJI ZDALNEJ

Copyright 2020 WODN w Sieradzu