Sylwester Płachta
Odsłony: 2021

HAZARD baner 1920x1080 2

• Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wznawia ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o  zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.
  • W poprzednich edycjach akcji zorganizowano  ponad 1,6 tys. spotkań w szkołach. Wzięło w  nich udział prawie 110 tys. osób.
  • Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Założenia akcji zostały zmodyfikowane i dostosowane do możliwości prowadzenia w szkołach także spotkań online, poza spotkaniami stacjonarnymi. Akcja skupia się też na hazardowych elementach ukrytych w grach komputerowych.

Możliwość uzależnienia się od hazardu dzieci i młodzieży jest coraz większym zagrożeniem. Dlatego Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa podjęły decyzję o kontynuowaniu akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

Celem działań edukacyjnych jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w Internecie. Chcemy również podnieść świadomość młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard.

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi na terenie całego województwa. W akcji weźmie udział dedykowany zespół trenerów z KAS.

Grupą docelową akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich, a także ich rodzice i nauczyciele.

Od 2018 r. udało nam się odwiedzić w województwie łódzkim ponad 80 szkół – podstawowych, gimnazjalnych, zasadniczych, techników, liceów i innych. Dotarliśmy z przekazem akcji do ponad 4.000 uczniów oraz ich nauczycieli i rodziców.

Link do informacji: https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac-akcja-edukacyjna

Animacje:

Animacja z audiodeskrypcją: